Terminal Dönem Hasta Bakımı Ve Tedavisi

0
210

Terminal Dönem Hasta Bakımı Ve Tedavisi

Terminal dönem hasta bakımı ve tedavisi, hastalığı son aşamasına gelmiş yaşlı ve hastaların evde gerçekleştirilemeyen bakımının huzurevi – bakım merkezlerinde gerçekleştirilmesini ifade eder. Seçkin Huzurevi, yakınlarına ev ortamında bakmakta zorluk yaşayan kimselerin en büyük yardımcısı olarak terminal dönem hasta bakımı ve tedavisi sunar. Bu hizmet kapsamında yatağa bağımlı ve kendi öz ihtiyaçlarını yerine getiremeyen hastalara hizmet sunulduğu gibi yatağa bağlı olmayan ama birtakım ihtiyaçları konusunda yardıma muhtaç kimselere de sunulur.


Terminal Dönem Hasta Bakımı ve Tedavisi Kapsamı


Yatağa bağlı ve kendi ihtiyaçlarını tek başına yerine getiremeyen hastaların bakımını yapmak hem özen hem de uzmanlık gerektirir.

Bu kapsamda Seçkin Huzurevinde;


• Terminal dönem hasta bakımı ve tedavisi kapsamında ilk olarak gerekli testleri yapılan hastalar için özel program belirlenir.
• Belirli aralıklarla doktor ve hemşirelerimiz tarafından takip edilen hastalara uygun tedavi yöntemleri uygulanır.
• Hastanın durumuna göre bir beslenme programı ve rehabilitasyon süreci gerçekleştirilir.
• Hastanın moralinin yüksek tutulması ve bakıma olumlu yanıt vermesi için fiziksel ve psikolojik aktiviteler yapılır.
• Bu uygulamalara ek olarak yakınları ile görüşmek isteyen hastalara bu imkan belirli şekillerde tanınarak iyi hissetmeleri sağlanır.

Terminal Dönem Hasta Bakımı ve Tedavisi Doktorum Huzurevi ile Çok Farklı!


Hastalığının son aşamasına gelmiş ve moral olarak yıpranmış hastaların bakım imkansızlıkları nedeniyle fiziki olarak da yıpranmasına engel olmak için Seçkin Huzurevi ile iletişime geçebilirsiniz. Yakınlarınıza hem bakım imkânı sunan hem de sıcak ortamı ile psikolojik açıdan büyük ayrıcalıkları olan huzurevimiz, yaşlı ve hastalar için değişilmez bir ortam vaat ediyor. Siz de sevdiklerinizin yaşamlarının son dönemlerini iyi şartlarda geçirmelerini istiyorsanız bizimle iletişime geçerek terminal dönem hasta bakımı ve tedavisi konusunda bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here